Sport dla duszy i ciała- żeglarstwo dla każdego

Wiele osób mówi, że sport kształtuje nie tylko ciało, ale także duszę. Piłka nożna, siatkówka, boks bardzo wpływają na rozwój fizyczny każdego człowieka. Jednak dyscyplin sportu jest znacznie więcej. Wiele osób podczas wyboru sportu myśli także o rozwoju intelektualnym. Wybór dyscypliny sportowej nie może być zatem przypadkowy.

Żeglarstwo wpływa zarówno na rozwój fizyczny jak i intelektualny. Jest to sport, dzięki któremu możemy odpocząć, nabrać sił i dystansu do otaczających nas spraw życia codziennego. W przeciwieństwie do gier zespołowych, żeglarstwo to kształtująca charakter dyscyplina sportu. Pozwala pokonywać własne słabości, a także oderwać się od codzienności. Warto zatem spróbować swoich sił w żeglarstwie i skorzystać z czarteru jachtu w firmie Tempesta Jachty z Iławy.

szansa nauki polegania na samym sobie

Podczas żeglugi możesz nauczyć się wielu nowych umiejętności

Żeglarstwo to sport dla duszy

Wiele osób podróżuje samochodem, pociągiem, rowerami lub samolotem. Jednak mało kto bierze pod uwagę podróż jachtem. Dla osób, które lubią sport z adrenaliną najbardziej polecane jest żeglarstwo ekstremalne. W jego przypadku, każdy żeglarz ma szansę nauczyć się polegać na samym sobie, ryzykować, a także podejmować trudne decyzje. Woda jako żywioł jest często niebezpieczna dla mało doświadczonych żeglarzy lub takich, które dopiero zaczynają swoją przygodę z żeglarstwem. Co prawda żeglarstwo śródlądowe po jeziorach nie ma tyle dramatyzmu co żegluga morska. Jednak wyzwala w każdym człowieku niesamowity hart ducha, odwagę, a także sprawdza sprawność fizyczną.

 

Jeśli jesteś osobą początkującą możesz zapisać się na kurs żeglarstwa, na którym nauczysz się podstawowych umiejętności każdego żeglarza. Możesz także zapisać się na kurs, po którego ukończeniu otrzymasz patent żeglarski. Dzięki niemu możesz wyczarterować jacht dla większej ilości osób i zabrać na żeglugę swoich znajomych lub rodzinę. Taka wycieczka po wodzie przyniesie Ci wiele niezapomnianych przeżyć.

każda wyprawa jachtem może pokazać siłę i słabości każdego

Wiatr, deszcz lub gorące słońce- w takich warunkach nie raz przyjdzie Ci żeglować. To właśnie wtedy możesz sprawdzić swoje umiejętności

Czy będziesz żeglarzem?

Każda wyprawa, zarówno jachtem po wodzie czy rowerem po lesie, może każdemu człowiekowi pokazać jego siłę walki, a także jego słabości. Wchodząc na pokład jachtu możemy już poczuć zbliżającą się przygodę i rosnącą adrenalinę. Należy jednak pamiętać o wcześniejszym odpowiednim przygotowaniu się do podróży po jeziorze lub morzu i zabrać ze sobą wszystko co jest nam niezbędne. A o tym co niezbędne pisaliśmy już wcześniej: Co zabrać na jacht- Twój pierwszy rejs. 

 

Na początek warto wybrać spokojne i niezatłoczone wody takie jak np. jezioro Jeziorak w okolicach malowniczej Iławy.  Tam można wyczarterować jacht i udać się na najdłuższe jezioro w Polsce. Warto też pamiętać o wcześniejszym wykonaniu ćwiczeń w warunkach małego natężenia ruchu i wiatru na wybranych wodach. Warto wybrać także miejsce, z którego będziemy wypływać, gdyż brak umiejętności oraz mało miejsca może skutkować uszkodzeniem jachtu, łódki czy kei znajdujących się w porcie lub przy brzegu.

żegluga pozwala uciec przed codziennością

Żeglując jachtem często można uciec od życia codziennego. Odpocznij, zrelaksuj się i spędź czas sam ze sobą

Samotna żegluga po jeziorze- ucieczka od codzienności

Zdarza się też, że z czarteru jachtu korzystają osoby, które chcą samotnie udać się w kilkudniowy rejs. Żegluga to nie tylko pływanie, praca przy linach i pokonywanie kolejnych dystansów. To także dużo wolnego czasu, który można spożytkować na zwiedzanie, a także samorozwój. Podczas pływania jachtem można czytać książki, odpocząć od pracy i innych ludzi, a także uciec od problemów. Co jeszcze?

 

Można zwiedzić okoliczne porty oraz miejscowości znajdujące się w pobliżu. Istnieje także możliwość pobudzenia własnego ciała poprzez aktywność fizyczną jaką jest pływanie. Można dobić do brzegu i wskoczyć do wody, aby ochłodzić się w gorące dni. Warto zabrać ze sobą także płetwy i maskę, które pozwolą bardziej doświadczonym pływakom zapoznać się z fauną i florą danego akwenu wodnego. Dobijając do brzegu można także rozejrzeć się za wypożyczeniem roweru lub skutera wodnego, który każdemu przyniesie każdemu dużo zabawy i adrenaliny. Jeśli chodzi o sporty bardziej ekstremalne to można skorzystać z kitesurfingu lub zjazdu do wody nad przepaścią. Wszystko zależy od tego jakie atrakcje znajdziemy w okolicy. Po przybiciu do portu można także zwiedzić okolicę jadąc na rowerze lub quadzie.

 

Dla miłośników historii i piękna warto zaplanować swoją podróż wcześniej. Można poczytać o okolicznych miejscowościach, ich historii, ale także zapoznać się z roślinnością oraz zwierzętami, które występują w okolicy. Dodatkowo można oddać się pasji robienia zdjęć zachodu słońca i całego krajobrazu. Można także odwiedzić park narodowy lub krajobrazowy, na terenie którego może znajdować się jezioro, po którym pływamy. Decydując się na czarter jachtu należy wziąć pod uwagę wszystko czego będziemy potrzebować podczas podróży. Wypływając w kilkudniowy rejs jacht powinien być wyposażony w lodówkę, w której przechowamy zabraną ze sobą żywność.

 

Każdy urlop pod żaglami to nie tylko pływanie jachtem po jeziorze lub morzu, ale także możliwość skorzystania z wielu innych rozrywek, a także spędzenie czasu na odpoczynku na łonie natury. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy i jakie mamy plany. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak każdy wie, że najlepszy czas to ten spędzony z rodziną lub znajomymi. Dlatego warto zebrać swoich najbliższych i zaproponować spędzenie wolnego czasu w sposób inny niż zazwyczaj- na wodzie. Będzie to wspaniała przygoda dla wszystkich uczestników rejsu i zagwarantuje niezapomniane wspomnienia.

 

Jeśli zainteresowało Cię spędzenie wolnego czasu na jachcie, skontaktuj się z nami i zarezerwuj jacht już dziś. Zadzwoń do nas 518 751 036 i ustal najdogodniejszy termin dla siebie. Znajdziesz nas w Iławie, a Twój rejs odbędziesz po najdłuższym jeziorze w Polsce- na Jezioraku.

Powrót do bloga