Ile kosztuje wynajęcie jachtu na 3 dni w 2022 roku?

  • Data: 03.12.2021
  • Kategoria: 

Jachty motorowe Pojezierzu Iławskim to znakomity pomysł na wypoczynek dla całej rodziny. Tylko ile to może kosztować? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, ile kosztuje wynajęcie jachtu!

Wynajem jachtu – co warto wiedzieć przed?

Wynajem łodzi przez długi czas był kojarzony z luksusową forma spędzania czasu. O spędzeniu wakacji pod żaglami na Mazurach wielu mogło jedynie pomarzyć. Obecnie jednak ceny wynajmu jachtu nie są tak wygórowane, jakby się mogło to wydawać. Zwłaszcza na Pojezierzu Iławskim, które nie jest tak bardzo oblegane jak same Mazury. Co więcej, wakacje na wypożyczonym jachcie wcale nie są droższe niż urlop spędzony na lądzie. W niektórych przypadkach za kilkudniowy pobyt na jachcie zapłaci się nawet mniej niż za wakacje spędzone w Grecji, czy Chorwacji. Nic więc dziwnego, że żaglowe motorówki z roku na rok cieszą się coraz to większa popularnością. Zwłaszcza poza sezonem, kiedy panują niższe ceny. Wszystko zależy również od tego, jaki typ jachtu oraz dla ilu osób chce się wynająć. Do tego dochodzi również opłata dodatkowa, np. kaucja zwrotna, która ustalana jest w zależności od standardu łodzi. Zanim jednak odpowiemy na pytanie „ile kosztuje wypożyczenie jachtu?” – przypomnijmy sobie, czym jest czarter jachtu oraz kto może korzystać z takich usług.

Czarter jachtów – na czym polega?

Czarter jachtów, to rodzaj usługi, jaką oferuje wiele firm w celu umożliwienia klientom możliwości spędzenia wolnego czasu na jachcie, który przemieszcza się od portu do portu. Skorzystanie z takiego czarteru odbywa się na podstawie umowy, jaka jest zawierana pomiędzy osobą wynajmującą jacht a armatorem danej jednostki. Na jej mocy konkretny jacht jest wypożyczany na określony czas oraz zgodnie z warunkami oferty. Czarter jachtów to bardzo popularny pomysł na wypoczynek w komfortowych warunkach. Najważniejsze jest to, że klienci korzystający z czarteru jachtu mogą w całości samodzielnie decydować o tym, w której marinie będą nocować oraz w jakich portach chcą odbyć postój. Ponadto sami decydują również o tym, jak długo ma potrwać dany czarter.

Czarter jachtu – kto może wyczarterować jacht żaglowy?

Czarter jachtu, to usługa, która skierowana jest do osób posiadających uprawnienia sternika. W świetle obowiązującego w Polsce prawa do wyruszenia jachtem w rejs potrzebne jest ukończone szkolenie z podstaw żeglowania, które zakończone jest egzaminem. Na pokładzie łodzi musi się bowiem zajmować przynajmniej jedna osoba, która posiada taki kurs. W rzeczywistości jednak nasza oferta jest skierowana jest do wszystkich, którzy chcieliby wyruszyć w rejs jachtem. Istnieją bowiem oferty wynajmu łodzi wraz ze skipperem. To właśnie on prowadzi jacht w przypadku, gdy klient nie posiada patentu żeglarskiego.

jacht na jeziorze na tle wzgórz

Nie posiadasz niezbędnych papierów? Wynajmij jacht ze skipperem, który poprowadzi go za Ciebie!

Ile kosztuje wynajęcie jachtu?

Cena czarteru zależy nie tylko od typu jachtu, jego pojemności, ale i terminu, w którym łódź ma zostać wynajęta. Z reguły bowiem ceny najmu danej jednostki w trackie sezonu i poza nim różnią się od siebie. W wysokim sezonie mogą one wzrosnąć nawet o 100 zł więcej za dobę. Podobnie kształtują się ceny czarteru w trakcie długich weekendów. W sezonie wysokim (np. Boże Ciało) w zależności od wybranego modelu łodzi ceny wynajmu wahają się od ok. 1080 do 1350 zł za 3 dni. Dla porównania za te same łodzie poza sezonem (czyli do 29 kwietnia lub po 28 sierpnia 2021 r.) zapłacimy od ok. 810 do 1020 zł za 3 dni pobytu. Warto jedna zaznaczyć, że podane ceny zawierają paliwo (5 litrów), wynajem silnika, w całości naładowany akumulator oraz butlę gazu.

Czy taki jacht da się wynająć taniej? Oczywiście, że tak! Czarter jachtu w wysokim sezonie (od 25 czerwca do 18 sierpnia 2021 r.) może być znacznie tańszy, jeżeli jacht wynajmie się na dłużej! Siedmiodniowy czarter jachtu w tym terminie kosztuje od 2380 do 2940 zł za cały pobyt. W praktyce oznacza to więc, że za jachty wynajmowane w tym terminie na minimum tydzień zapłaci się od 20 do 30 zł za dobę mniej niż w przypadku krótszych rezerwacji. Na tym jednak jeszcze nie koniec. Atrakcyjne zniżki i promocje cenowe czekają na tych, którzy zarezerwują jacht z wyprzedzeniem! Poniżej prezentujemy aktualne zniżki na jachty, które będą również obowiązywać w przyszłym roku.

Jak wynająć jacht taniej? Aktualne rabaty!

Wynajmij jacht z Tempesta jeszcze taniej, korzystając z naszych aktualnych promocji. W zależności od grupy wiekowej, terminu składania rezerwacji oraz jej długości, można otrzymać rabat w wysokości:

  • 5% – zniżka dla studentów na jachty rezerwowane w maju i we wrześniu.
  • 5% – maksymalny rabat przyznawany na czarter dwutygodniowy.
  • 10% – zniżka przyznawana wszystkim klientom,, których rezerwacja na jacht zostanie dokonana przed 31 grudnia 2021 r.

Należy jednak zaznaczyć, że promocje te obowiązują jedynie w przypadku wynajmu jachtu bez załogi na tydzień oraz nie obowiązują w terminach przypadających na weekend majowy oraz Boże Ciało.

dwaj marynarze na jachcie

Wynajęcie jachtu wcale nie musi być drogie! Złóż rezerwację przed końcem roku i zdobądź 10% rabatu!

Dodatkowe opłaty

Wypożyczając łódź należy również wziąć pod uwagę na to, że bez względu na to czy jacht jest wypożyczany w sezonie wysokim, czy niskim – czarter niesie ze sobą koszty dodatkowe, np. kaucję. W przypadku jachtów wypożyczanych w Tempesta kaucja zwrotna jest stała i wynosi 800 zł. Opłata ta musi zostać uiszczona pierwszego dnia czarteru. Jest ona jednak zwracana w dniu, w którym następuje zdanie jachtu. Oczywiście o ile, łódź powróci do portu bez żadnych uszkodzeń. Ponadto należy wziąć także pod uwagę opłatę w wysokości:

  • 80 zł – za toaletę chemiczną.
  • 100 zł – za opróżnienie toalety.
  • 100 zł – za sprzątanie jachtu.
  • 150 zł – za ewentualne sprzątanie tapicerki (jeżeli konieczne).
  • 350 zł – za zabranie na jacht zwierzęcia.

Dodatkowe opłaty naliczane są jednorazowo.

Ile kosztuje wynajem jachtu? Podsumowanie

Wynajmując jacht należy również wziąć pod uwagę, że cena czarteru nie obejmuje m.in. kosztów postoju w marinie, czy porcie oraz paliwa zużytego na trasie. Opłaty te są zmienne i często wynikają z potrzeby naszych klientów, np. ku temu by zaopatrzyć się w porcie. Każdy nasz jacht posiada jednak wszelkie niezbędne udogodnienia, np. w postaci ciepłej wody, prądu, wody pitnej, lodówki. Cumowanie w marinie czy porcie nie zawsze jest więc konieczne. Łodzie zatrzymują się w niej dobrowolnie.

Wynajem jachtu bez patentu

Żeglowanie bez wymaganych dokumentów jeszcze kilka lat temu było zupełnie niemożliwe. Wychodząc na przeciw potrzebom naszych klientów, postanowiliśmy rozszerzyć swoją ofertę o rejs ze skipperem. Dzięki temu nasze łodzie mogą wynająć również osoby, które nie posiadają ku temu odpowiednich uprawnień. To niezwykle wygodne rozwiązanie, które umożliwi Ci przeżycia niezapomnianej przygody pod okiem naszego kapitana, który zadba o bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich. Klienci korzystający z takiego rozwiązania mogą w pełni nacieszyć się urokami wakacji na wodzie oraz decydować o tym, w kierunku którego portu chcą płynąć. Należy jednak pamiętać o tym, że niezależnie od obecności skippera, czy nie – to osoba wynajmująca jacht zawsze bierze na siebie pełną odpowiedzialność za wypożyczoną jednostkę. Skipper jedynie wykonuje polecenia naszych klientów.

 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą czarterów, a w razie pytań – do kontaktu z naszym zespołem. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania!

Powrót do bloga